İLİŞKİDE KENDİNİZİ KAYBETMEMENİZ İÇİN 8 ÖNERİ

2 gün önce
İLİŞKİDE KENDİNİZİ KAYBETMEMENİZ İÇİN 8 ÖNERİ ...

İlişkide kendinden ödün vermemek iki taraf için ve ilişkinin devamı için oldukça önemlidir. Başlangıçta bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek gözünüze zor görünebilir. Genelde insanlar ilişki içine girdiklerinde hayatlarında ki bütün "ben" kelimeleri yerini "biz" kullanmaya başlıyorlar. Aşağıdaki 8 öneri deli divane aşık olduğunuz durumlarda bile size kendinizden ödün vermemeyi öğretecek.

1)HOBİLERİNİZDEN VAZGEÇMEYİN

İlk olarak ilişki öncesi yapmaktan hoşlandığınız şeyleri devam ettirmek istediğinizden emin olmalısınız. Eşiniz ya da sevgiliniz tenis oynamaktan hoşlanmıyor diye siz de bundan vazgeçmek zorunda değilsiniz. Yanınıza bir başka arkadaşınızı alıp onunla tenis oynayabilirsiniz. Hem bu sayede belki oda kendi erkek arkadaşlarına vakit ayırma şansı bulur.  Sevgiliniz hayatınızın her alanında size partner olmak zorunda değil bunu unutmayın.

2)İLETİŞİM

İlişki içindeyken özellikle kendinizden vazgeçmek istemiyorsanız, aklınızda tutmanız gereken en önemli şeylerden biri eşinizle doğru iletişim kurmaktır.  Hissettiklerinizi onunla her zaman paylaşın. Eğer ilişkide görünmez olmaya başladığınızı düşünüyorsanız bunu ona güzel bir dile anlatmayı deneyin eminim sizi anlayacaktır.

3)SEX

Bayanlar genellikle, ilişkide gereğinden fazla fedakarlık yaptıklarını anladıkları anda çözümü eşlerinden uzaklaşmakta bulurlar. Bunu düşündüklerinde yaptıkları ilk şey cinselliği hayatlarından çıkarmak olur. Oysaki sex hanımlar için inanılmaz bir tedavi kaynağıdır. Şunu unutmayın ki siz eşinizi kendinizden uzaklaştırmak istemiyorsunuz yapmaya çalıştığınız tek şey kendinizden uzaklaşmamak. Onu uzaklaştırmak yerine size yardım etmesini sağlayabilirsiniz.

4)ONUN ADINA KARAR VERMEYİN

Siz ilişki içinde bunları düşünürken sanmayın ki karşı tarafta aynı sizin gibi hissedemez. Onun tarafında her şeyin güllük gülistanlık olduğunu bilemezsiniz. O da kendi için aynı endişeleri taşıyor olabilir. İşte bu yüzden aranızda ki iletişime özen gösterin. Sevgililer her zaman birbirine destek olmalıdır sadece yardım bekleyen taraf asla olmayın.

5)KENDİNİZİ UNUTMAYIN

Sırf ilişki içinde olduğunuz için kendinizle ilgili her şeyi es geçmek zorunda değilsiniz.  Aslında ilişki de aşkınızla, nasıl bir hayat istediğinizle, günü nasıl geçirdiğinizle ilgili konuşmak faturalardan veya günlük işlerden konuşmak kadar kolay, önemli olan arada ki iletişimi canlı tutabilmek. Siz kendi istediklerinizden bahsederken aynı şeyi eşinizden de isteyin. Size söz veriyorum her şey çok daha güzel olacak ;)

6)GERÇEKÇİ OLUN

Eşiniz mükemmel değil öncelikle bunu kabullenin. Kimse mükemmel değildir bunu aklınızdan çıkarmayın. Kimseyi gözünüzde devleştirmeyin. Eşinize hayran olmayın demiyorum bu çok başka bir şey. Kendinizi ve onu kalıplar içine sokmaya çalışmayın inanın bu her şeyi daha da berbat etmekten başka hiç bir şeye yaramayacak. Biraz gerçekçi olun. Kötüyü ve iyiyi ayırt edin. Her zaman suçu kendinizde aramayın.

7)DÜNYA ONUN ETRAFINDA DÖNMÜYOR

İlişkiler genellikle bir taraf daha şanslıdır, onun dedikleri olur, her şey onun etrafında döner. Sizin ilişkinizin böyle olmasına engel olun. Sanki O size verilen bir nimet ve O olmazsa yaşayamazsınız gibi davranmayın. Onun hayatında olduğunuz için asıl onun ne kadar şanslı olduğunu ona gösterin. Unutmayın kendinizi önemserseniz etrafınızdakileri de önemsemiş olursunuz.

8)AİLENİZ VE ARKADAŞLARINIZ

Çoğu kadın aşık olduğunda gözü kimseyi görmez, sadece dünya da O ve kendisi varmış gibi davranır, etrafındaki herkesi ihmal eder. Tabi ki sevdiğiniz adam ve ilişkiniz önemli ama unutmayın ki sizi seven dostlarınız ve aileniz de hayatınızın bir parçası. Onları asla ihmal etmeyin unutmayın ki Onlar "NE OLURSA OLSUN" her zaman sizin yanınızda olacaklar.

Aşık olmak ve bir ilişki içinde olmak elbette ki harika duygular ama insanların öncelikle birer birey olduklarını unutmamaları da gerekir. Benim önerilerim bunlar şimdi sizinkileri alalım hanımlar?

Bir ilişkide kıskanmak doğal mıdır ...

Galeriler

Erkekler ilişkide ne istiyorlar? ...

Galeriler

Her ilişkide aynı adam! ...

Galeriler

İlişkide ayrılık sinyalleri ...

Galeriler

İlişkide gizemli olmanın yolları ...

Galeriler

Aldatılma sonrası kendinizi toparlayın ...

Galeriler

Bahar öncesi bu trendlere kendinizi hazırlayın ...

Galeriler

Bunları söylerken kendinizi kötü hissetmeyin ...

Galeriler

Burcunuza Göre Kendinizi Baştan Yaratın! ...

Galeriler

İç Giyimde Kendinizi Keşfedin ...

Galeriler

10 mucize öneri ile saçlarınızı dolgun gösterin ...

Galeriler

10 romantik öneri ...

Galeriler

17 altın öneri ...

Galeriler

24 saatte bikini vücuduna kavuşmak için 10 öneri ...

Galeriler

Akıl sağlığınızı korumak için 7 basit öneri ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 1 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook