KOCAMAN BİR GÜLÜMSEME İLE MERHABA

2 gün önce
KOCAMAN BİR GÜLÜMSEME İLE MERHABA ...

İçinde süslüsü, sadesi, güzeli, bakımsızı, sosyali, asosyali, başarılısı, mutsuzu, eğlencelisi, agresifi, polyannası, otoriteri, hamaratı, kariyer manyağı, ev hanımı, umutsuzu, komiği, yeteneklisi... kısacası bütün karakterleri temsil eden 1001 kadın ' da yer almaktan son derece mutlu olduğumu söyleyerek yazıma başlamak istiyorum. İlk yazımı yazarken parmaklarımda oluşan titremeyi, yüzümde beliren gülümsemeyi de sanırım hiç unutmayacağım.

O kadar çok paylaşmak, konuşmak istediğim şey var ki... Neticede ben de 1001 kadından biriyim ve biz kadınların doğasında olan detaycılığın, konuşma isteği sonucunu doğurması da kaçınılmaz oluyor:) Bizi erkeklerden ayıran en önemli faktör de bu bence...Erkeklerin sadece sonuç odaklı yaşaması ve bunu genel olarak kafa yormadan, rahatlıkla yapabilme yetisine sahip olması;  kadınların ise o sonuca ulaşana kadar geçirdikleri detay yolculuğu ve taktik uygulamadan kendilerini en iyi şekilde ifade edebilme savaşı... Biz aklımızdan aynı anda birden fazla soruyu geçirip, her sorduğumuz sorunun cevabını verebilecek kadar da yetenekliyiz aynı zamanda:)

Konuşma ve algılama aşamasında, erkeklerle o kadar ayrılıyoruz ki...Bir madalyon düşünün...Ön ve arka yüzü, bizi ve erkekleri temsil ediyor. Bu zıtlığın sebebi ise erkek beyni ile kadın beyninin birbirinden farklı çalışması. Bilindiği üzere erkekler, beyinlerinin  sayısalcılık, mantıksal yaklaşım, az ve öz kelimelerle konuşmayı sonlandırabilme yeteneğini barındıran bölümünü kullanmaya programlı iken, biz kadınlar ise daha duygusal, ayrıntı meraklısı, konuşmayı seven ve hayal gücü yüksek! biri olmamızı sağlayan alanı kullanıyoruz. Böyle yaratıldığımızdan ötürü onları eleştirip eleştirmemek bize kalmış ancak eleştirmemeyi ne kadar uygulayabiliyoruz ve onlara kızmamayı ne kadar başarabiliyoruz acaba?  Ya da karşımızdakinden bizim gibi düşünmesini istememiz biraz haksızlık mıdır?  Bu konuda varsa yorumlarınızı rahatlıkla paylaşabilirsiniz.

Sevgili parmaklarım beni farkında olmadan kadın erkek ilişkisini yazmaya sürüklediği için ilk yazımı paylaşıyor ve sinema sever bir insan olmamdan mütevellit, eğer izlemediyseniz 2009 yapımı olan ve başrollerinde Gerard Butler ve Katherine Heigl' in yer aldığı The Ugly Truth (Türkçe meali her ne kadar farklı olsa da  bizdeki adet doğru anlamı yansıtmayan çevirmelerdir:  Kadın Aklı Erkek Aklı ) filmini izlemenizi öneriyorum. Romantik komedi türünde ve kadın erkek ilişkilerinde oluşan bakış açıları eğlenceli bir dille anlatılıyor.

KOCAMAN BİR GÜLÜMSEME İLE MERHABA

İlk günden "çok konuştun bıdık" sloganı atmanızı istemiyorum ve bir dahaki yazımı yazmak üzere çalışmaya koyuluyorum. aDiosssss 

Aykut Kocaman Basın Toplantısı Düzenledi ...

Galeriler

KOCAMAN KOLLARA GİDEN 10 KESTİRME YOL ...

Galeriler

Küçük çocuklar ve onların kocaman köpekleri ...

Galeriler

Milan bebek kocaman oldu! ...

Galeriler

Pitonun İçinden Kocaman Geyik Çıktı ...

Galeriler

Bir Anlık Gülümseme için bisikletle 23 ülke ...

Galeriler

Kaç çeşit gülümseme var? ...

Galeriler

TEST: Bu gülümseme kimin? ...

Galeriler

2011 trençkotları ile bahara merhaba ...

Galeriler

Gucci Flora ile yaza merhaba partisi ...

Galeriler

Harper’s Bazaar’dan bahara merhaba ...

Galeriler

İşte 'Yaza Merhaba Partisi' - Jolly Tur ...

Galeriler

Lanvin`den sonbahara eğlenceli merhaba ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 2 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook